Nasza Szkoła mieści się w gruntownie wyremontowanych  budynkach, posiada  estetyczne i nowocześnie wyposażone klasopracownie do przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, pracownie do przedmiotów zawodowych, obiekty sportowe,  warsztaty szkolne , własne gospodarstwo rolne z bogatym parkiem maszynowym. Teren wokół szkoły jest zagospodarowany zgodnie z projektem architektury krajobrazu.

W głównym budynku szkoły znajduje się 18  klasopracowni lekcyjnych wyposażonych w różnorodny sprzęt multimedialny oraz pracownie gastronomiczne, pracownia chemiczna, biblioteka, czytelnia oraz centrum multimedialne. W warsztatach szkolnych znajdują się pracownie weterynaryjne, siłownia wewnętrzna, pracownia obróbki ręcznej, pracownia obróbki mechanicznej oraz garaże sprzętu rolniczego.

Podczas zajęć w pracowniach nauczyciele i uczniowie, mają  do dyspozycji:

• komputery z dostępem do Internetu,
  • projektory multimedialne,
  • tablice interaktywne,
  • telewizory ze sprzętem DVD,
  • magnetofony,
  • plansze edukacyjne,
  • komplety map geograficznych, historycznych,
  • biblioteczki z tematycznymi księgozbiorami,
  • pomoce dydaktyczne (modele, przekroje , kolekcje materiałów)

Gospodarstwo szkolne

Powierzchnia gospodarstwa szkolnego objęta trwałym zarządem wynosi 70 ha. W tym

• grunty orne 67 ha.
  • teren zabudowany  3 ha.

W gospodarstwie szkolnym prowadzone są uprawy:

• pszenżyta  ozimego  7 ha.
  • kukurydzy  50 ha
  • łubinu  10 ha

Gospodarstwo ma dobrze wyposażony park maszynowy, prowadzi produkcję rolniczą co umożliwia realizację  praktycznej  nauki  zawodu dla zawodów technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa oraz technik agrobiznesu.

W skład parku maszynowego gospodarstwa wchodzą m. in.:

• Ciągnik rolniczy Zetor Crystal
  • Ciągnik rolniczy Zetor Forterra
  • Ciągnik rolniczy John Deere
  • Ciągnik rolniczy Ursus
  • Agregat uprawowo-siewny aktywny
  • Siewnik punktowy pneumatyczny do kukurydzy
  • Rozsiewacz wapna przyczepiany
  • Pługi obracalne
  • Przyczepy rolnicze skrzyniowe
  • Rozsiewacze nawozu
  • Agregat uprawowy
  • Opryskiwacze polowe (zawieszany i przyczepiany)
  • Brona zawieszana zębowa
  • Siewnik zbożowy rzędowy zawieszany
  • Pług zagonowy
  • Brona talerzowa

W szkole znajduje się dobrze wyposażona klasopracownia Architektury Krajobrazu – gdzie odbywa się część zajęć praktycznych z Podstaw projektowania architektury krajobrazu oraz Urządzania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu. Posiadamy  nowoczesny  sprzęt multimedialny, stoły kreślarskie, deski kreślarskie , sztalugi oraz narzędzia i materiały niezbędne w pracy Technika Architektury Krajobrazu. W oparciu o bogatą bazę dydaktyczną podczas zajęć praktycznych  uczniowie nabywają umiejętność  rysowania i malowania różnymi technikami oraz wykonują projekty koncepcyjne i szczegółowe. Posiadamy tradycyjny i nowoczesny sprzęt geodezyjny – niezbędny  do wykonywania wszelkich prac pomiarowych w terenie  oraz narzędzia i sprzęt  potrzebny  do zakładania i pielęgnacji terenów zieleni. Swoje umiejętności praktyczne uczniowie doskonalą na terenie  przyszkolnym.

Pracownia informatyczna wyposażona jest w 24 stanowiska komputerowe połączone w sieć lokalną z dostępem do sieci Internet poprzez łącze. Odbywają się w niej zajęcia z przedmiotów informatycznych, ogólnych i zawodowych. Pracownia przystosowana jest do przeprowadzania prezentacji audio-wizualnych przygotowanych za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub z wykorzystaniem informacji zawartych w sieci Internet.

Urządzenia zewnętrzne takie jak skanery czy drukarki (w tym drukarka 3D) umożliwiają wszechstronne wykorzystanie najnowszych programów do przygotowywania przez uczniów różnego rodzaju opracowań czy referatów tematycznych. Uczniowie mają możliwość pogłębiania swoich wiadomości na zajęciach pozalekcyjnych.

W części gastronomicznej szkoły mieszczą się:

• pracownia technologii gastronomicznej,
  • pracownia planowania żywienia i produkcji gastronomicznej,
  • sala obsługi konsumenta,

W pracowniach znajdują się  stanowiska do sporządzania potraw i napojów z kompletnym wyposażeniem oraz chłodziarki, zamrażarki, zmywarki, piekarniki, piece konwekcyjno-parowe, kuchenki mikrofalowe, stanowiska barowe z pełnym wyposażeniem.

W warsztatach szkolnych znajdują się pracownie weterynaryjne:

• pracownia anatomiczno-zootechniczna,
  • pracownia zabiegowa,
  • laboratorium diagnostyczne,

Wyposażone w nowoczesne aparaty do badań, sprzęty diagnostyczne, stoły i narzędzia zabiegowe, mikroskopy, wirówki, cieplarki, suszarki, autoklawy, wagi  i.t.p.

Dla mechanizacji rolnictwa w warsztatach znajdują się:

• pracownia obróbki ręcznej,
  • pracownia obróbki mechanicznej,

W pracowni obróbki ręcznej uczniowie wykonują podstawowe prace ślusarskie, wykorzystując odpowiednie narzędzia, oraz poznają zasady bezpiecznej pracy w warsztacie ślusarskim.

Pracownia mechaniczna wyposażona jest w nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem takie jak: tokarki, frezarki ,piły mechaniczne, szlifierki, na których uczniowie uczą się wykonywać precyzyjne elementy części maszyn oraz sposoby ich regulacji.

Na terenie szkolnym znajdują się obiekty sportowe:

• boisko do piłki nożnej
  • boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki
  • kort tenisowy
  • rzutnia pchnięcia kulą
  • bieżnie do biegów na różnych dystansach
  • siłownia zewnętrzna