15 Lutego, Piątek, 2019

Kurs Operatora wózków widłowych w Zespole Szkół CKR w Sokołowie Podl.

W ramach realizowanego projektu „Atrakcyjni na rynku pracy” – realizowanego dla uczniów Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim  w dniach  28.11.2018 – 15.01.2019r. grupa 12 uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w Kursie „ Operator wózków widłowych” prowadzonym przez wykwalifikowanych wykładowców .

Kurs trwał łącznie 59 godziny dydaktyczne  i składał się z części teoretycznej i praktycznej, podczas których uczestnicy przyswoili  wiedzę i umiejętności związane z  obsługą wózków widłowych oraz umiejętnością  pracy na placu i w hali.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu  końcowego  zdawanego przed komisją egzaminacyjną uczestnicy otrzymają legitymacje wystawione przez Urząd Dozoru Technicznego potwierdzającą do pracy  jako operator wózków widłowych.
Głównym celem kursu było wyposażenie uczniów w dodatkowe kwalifikacje , które będą przydatne w pracy zawodowej.