30 Maja, Środa, 2018

Kurs baristy

W dniach 21 maja, 28 maja, 29 maja 2018 roku w ramach projektu ,,Atrakcyjni na rynku pracy" w naszej szkole miały miejsce zajęcia w ramach kursu baristycznego.  Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020.
W kursie wzięli udział uczniowie z IV klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W całej szkole w tych dniach roznosiła się piękna woń przygotowywanej kawy.  Już od początku za przyczyną trenera uczestnicy przenieśli się w magiczny świat a następnie poznali urządzenia wykorzystywane przez baristów,   rodzaje napojów, technik przygotowywania kawy  i dodatków do niej. Wiele emocji dostarczała nauka przygotowywania  wzorów i serwowania gotowych napojów. Kurs zdaniem uczniów bardzo przyda się w ich pracy zawodowej.
Wszyscy uczestnicy zdali egzamin końcowy i otrzymali certyfikaty uczestnictwa w kursie.