29 Maja, Wtorek, 2018

Kurs kelnerski

W dniach 5 maja, 12 maja, 26 maja 2018 roku w ramach projektu ,,Atrakcyjni na rynku pracy" w naszej szkole miały miejsce zajęcia z zakresu obsługi kelnerskiej. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020.
W kursie wzięli udział uczniowie z klas technikum kształcego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy szkolenia w przyjaznej atmosferze zgłębiali tajniki obsługi gości w lokalach gastronomicznych i przyjęciach okolicznościowych począwszy od prezentacji stroju kelnera, przygotowania sali, stołu, zastawy poprzez serwowanie dań i napojów a skończywszy na pracach porządkowych. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin końcowy i otrzymali certyfikaty uczestnictwa w kursie.